Türk Amerikan Derneği Bakırköy Şubesi - TAD Yabancı Dil Kursları - BakırköyTAD Yabancı Dil Kursları – Bakırköy
                   
 
Türk Amerikan Derneği Bakırköy Şubesi - TAD Yabancı Dil Kursları - BakırköyTAD Yabancı Dil Kursları – Bakırköy
Bizi Yakından Tanıyın
Hakkımızda

Türk Amerikan Derneği (TAD) , 1951 yılında Türkiye ve A.BD. arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir eğitim kurumudur.

Kurucu üyeleri arasında; dönemin Milli Eğitim Bakanı Tevfik İLERİ Milletvekili Cemal KÖPRÜLÜ .Milletvekili Prof. Dr. Halide Edip ADIVAR, ABD. Ankara Büyükelçisi George WADSWORTH, Robert Koleji Müdürü Floyd BLACK gibi isimlerin bulunduğu Türk Amerikan Derneği hâlen Kavaklıdere Ankara şubesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.


Markanın Değeri

Yabancı dil eğitimindeki köklü geçmişi, öğretim alanındaki tecrübesi ve güçlü marka değerinden dolayı "Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları " alanındaki ciddi ve haklı yerini almıştır.

Türk-Amerikan Derneği, kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında kursa kaydolan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen orı binlerce Türk vatandaşi için yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve kültür programları sunmuş, kaliteli İngilizce eğitim programları sunan diğer kurumlan da desteklemiştir


Dolayısıyla TAD, bugün Türkiye'de yabancı dil kursu kavramıyla özdeşleşmiş onemli bir marka haline gelmiştir. Bu sorumluluğun bilinciyle, yıllar yılı surdürmüş olduğu kalitesini, Türkiye'nin dört bir yanindaki TAD markalı imtiyazlı dil kurslarında titizlikle sürdürmektedir.

Türk Amerikan Derneği Bakırköy şubesi de, bu imtiyazlı kurslar arasındaki amiral gemilerinden biridir.
Kurucumuz


BAKIRKÖY TAD YABANCI DİL KURSLARI'NIN Kurucusu olan 1950 Doğumlu Salih Hikmet KARAEMİNOĞULLARI Deniz Kuvvetleri adına askeri öğrenci olarak okuduğu Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden 1974 yılında mezun olarak Teğmen rütbesi ile Heybeliada'daki ilk görevine başladı.1981 yılında aynı fakültede yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 20 yıl boyunca Silahlı Kuvvetler'in muhtelif Karargah ve Kurumlarında hizmet yaparak, 1995 yılında kendi isteği ile emekli oldu. Daha sonra aynı sene bir yıl süre ile İSTEK Vakfı Genel Müdürlüğü'nde Eğitim Koordinatörlüğü, ardından İstanbul Özel Uğur Lisesi'nin 14 yıl boyunca müdürlüğünü yaptı. Kazandığı bilgi ve becerilerini, dil eğitimi alanında Türkiye'nin öncü Kurumlarından Türk Amerikan Derneği'nin (TAD) desteği ve birikimleri ile birleştirip,dil eğitimi alanında hizmet vermeye karar verdi. Bu amaçla kendi öğretim kadrosunu kurarak Türk Amerikan Derneği'nin Yabancı Dil Kursları Master Franchisee olan TADEK Eğitim A.Ş ile anlaşma yapıp bu marka altında BAKIRKÖY TAD YABANCI DİL KURSU adıyla yetkili olarak 2015-2016 Eğitim-öğretim yılından itibaren öğretim yapmaya başladı.
Türk Amerikan Derneği Bakırköy Şubesi - TAD Yabancı Dil Kursları - BakırköyTAD Yabancı Dil Kursları – Bakırköy

 
Ankara İzmir Denizli Amerikan Elçiliği>
TAD Cinnah TAD Balçova TAD Merkez National Geograhic
TAD Armada TAD Bornova  
TAD Bahçelievler TAD Karşıyaka Nevşehir  
TAD Ümitköy TAD Buca
TAD Batıkent   TAD Merkez  
TAD Etimesgut Kocaeli  
TAD Keçiören Sivas  
TAD Gölbaşı TAD Gebze
  TAD Merkez
Ordu  
Elazığ  
İstanbul TAD Merkez
TAD Merkez
Antalya    
TAD Mecidiyeköy      
TAD Nişantaşı TAD Merkez